http://biuropodrozy.lotoccy.pl/wp-content/uploads/2016/02/wenecja_funclub-2.jpg

Lazurowe Wybrzeże + Wenecja

TERMIN

30.04 - 07.05.2016

Śniadania

1599 zł/os.

W cenie

Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami

5 śniadań kontynentalnych (francuskie „na słodko”)

1 nocleg we Włoszech w hotelach **/***

3 noclegi na Lazurowym Wybrzeżu w sieciowych hotelach klasy turystycznej typu ETAP, IBIS, CAMPANILE, KYRIAD lub BALLADINS

1 nocleg w la Salette w hotelach klasy turystycznej, np. w Domu Pielgrzyma

Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

Opieka licencjonowanego pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo

Ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.

5 obiadokolacji – dopłata do HB 60 euro/os.

Wstępy do zwiedzanych obiektów – bilety, zestawy słuchawkowe, parkingi, wjazdy do miast, przewodnik i rejs w Wenecji, rejs na wyspy Leryńskie, rowery wodne kanion Verdon – około 100 euro/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji • Kup sobie spokój jest usługą, która pozwala Tobie bezkosztowo i bez podawania przyczyn zrezygnować z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem. Koszt: 80 pln/os.• napoje do obiadokolacji (ok. 2, 3 euro/os)

Program ramowy

1 dzień – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch

2 dzień – w godzinach południowych przyjazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Obiadokolacja i nocleg na terenie Włoch.

3 dzień – po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Francji. Po drodze zwiedzanie Monaco – na wzgórzu Le Rocher zobaczymy Pałac Książęcy, Muzeum Oceanograficzne i Katedrę Św. Mikołaja, gdzie pochowani są członkowie rodu Grimaldich. Jedną z 5 dzielnic księstwa jest Monte Carlo ze słynnym w całej Europie kasynem gry (możliwe wejście i gra w kasynie de Paris). Z Monaco pojedziemy do Eze Village, w której znajduje się fabryka perfum Fragonarda – zapoznamy się z historią produkcji perfum (po krótkiej wizycie w muzeum możliwość zakupów). Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg na Lazurowym Wybrzeżu.

4 dzień – dzień odpoczynku na Lazurowym Wybrzeżu

5 dzień – po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Cannes i Nicei. W Nicei – stolicy Lazurowego Wybrzeża zobaczymy Promenadę Anglików nad Zatoką Aniołów i stare miasto, z barokową katedrą Św. Reparaty, wąskimi uliczkami oraz targiem kwiatowym w Cours Saleya. Cannes nazywane jest klejnotem Lazurowego Wybrzeża. To miasto znane jest przede wszystkim z odbywającego się tu w maju Festiwalu Filmowego, ze swych najdroższych na Riwierze hoteli – pałaców, a także z portu jachtowego. Jest też wzgórze Suquet, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego malowniczych okolic. W programie zwiedzania m.in.: Pałac Festiwalowy, Boulevard de la Croissette, kościółek Notre Dame de Bon Voyage, w którym modlił się Napoleon Bonaparte. Rejs na jedną z Wysp Leryńskich – Wyspę Św. Małgorzaty, na której był więziony legendarny „Człowiek w żelaznej masce”. Na wyspie (w miarę warunków pogodowych) plażowanie, kąpiel w morzu, spacer aleją eukaliptusową. Powrót do hotelu około 19.00. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w Alpy. Po drodze zatrzymamy się nad kanionem Verdon, który liczy 21 km i kończy się w jeziorze Saint Croix (został wpisany na listę UNESCO) jest głęboki nawet na kilkaset metrów. Verdon znaczy „dar zieleni” i stanowi Park Regionalny – występuje tutaj unikatowa w skali Europy fauna i flora. W programie- w miarę dobrej pogody- wpłynięcie w głąb kanionu rowerami wodnymi. Nastepnie spacer po typowym prowansalskim miasteczku- Mousteirs Sainte Marie. Obiadokolacja. Przyjazd do La Salette w późnych godzinach wieczornych. La Salette to położona w Alpach miejscowość, w której Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom – 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata.

7 dzień – po śniadaniu czas wolny na indywidualny spacer. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny do Polski.

8 dzień – przyjazd do Polski w godzinach porannych

Zakwaterowanie

We Włoszech zakwaterowanie w hotelach **/*** w pokojach 2, 3 os. z łazienkami. We Francji zakwaterowanie w sieciowych hotelach klasy turystycznej typu ETAP, IBIS, CAMPANILE, KYRIAD, BALLADINS lub Dom Pielgrzyma. Pokoje 2, 3 os. z łazienkami.